תרומת ביציות

יחד בתהליך אישי, מותאם ומקצועי נגיע לידיים מלאות

מדוע

תרומת ביציות מאפשרת השגת הריון באותם מקרים בהם אין אפשרות להשגת הריון מביציות המטופלת עצמה.
כל עוד קיים סיכוי סביר להשגת הריון מביציות האשה עצמה ייעשה במרבית המקרים נסיון להרות מביציות אלו ולא מתרומה.

למי מתאים? 

תרומת ביציות עשויה להתאים לנשים המעונינות להרות אך אינן יכולות להרות מהביציות שלהן.
במרבית המקרים מדובר במצבים בהם השחלות כבר אינן מתפקדות בצורה תקינה.
גיל מבוגר של המטופלת הוא “האויב” הגדול של פוריות האשה. מעבר לגיל 45 הסיכוי להשגת הריון תקין ולידה מביציות המטופלת מאד מאד נמוך ובגיל זה קיימת המלצה ברורה לתרומת ביציות. קיימים מצבים בהם השחלות אינן מתפקדות גם בגילאים צעירים יותר וגם אז תרומת ביציות עשויה לתת את הפתרון ואת ההריון המיוחל.

תרומת ביציות מותרת בישראל עד גיל 54.

מי התורמות? 
חוק תרומת ביציות מאפשר תרומת ביציות בישראל בשנים האחרונות. למרות זאת עדיין מתבצעות מעט מאד תרומות ביצית בישראל והרוב המכריע של התרומות מבוצע בעזרת תורמות מחו”ל.
התורמת צריכה להיות צעירה מגיל 35 ובריאה בגופה ובנפשה. היא עוברת בדיקות בדומה לבדיקות אותן עוברת אשה המבצעת טפול הפריה חוץ גופית בעצמה.

מה סיכויי ההצלחה?
סיכויי ההצלחה מצוינים ועומדים על 30-50% למחזור טפול. במידה ומוסיפים לכך את האפשרות לשימוש גם בעוברים שנותרו והוקפאו הסיכויים אף גבוהים יותר.

איך מתבצע תהליך תרומת הביציות?

ד”ר רבהון מבצע תרומת ביציות בשיתוף פעולה עם חברת מנור (קישור http://beizit.com ) אשר לה נסיון רב בתחום. הטפול הרפואי הנדרש באשה המקבלת את הביציות מתבצע בהנחיית הרופא המטפל בארץ.  הטפול בתורמת מתבצע ביחידת הפריה חוץ גופית בקייב – אוקראינה. שם תתבצע שאיבת הביציות וההפריה בזרע אשר קודם לכן יוטס קפוא מישראל לקייב. יומיים – שלושה לאחר שאיבת הביציות וההפריה העוברים מוטסים באינקובטור נייד לישראל. החזרת העוברים מתבצעת ביחידה להפריה חוץ גופית באסותא ברשל”צ. עוברים שנותרו לאחר ההחזרה ומתאימים להקפאה מוקפאים ונשמרים בישראל לצורך שימוש עתידי.

תוך כמה זמן ניתן לקבל ביציות?

קבלת ביציות לתרומה מחו”ל זמינה מאד. מהמועד בו הגעת להחלטה שאת מעונינת להרות בעזרת תרומת ביצית ונכנסת לתהליך הנדרש ייקח כחודשיים ולכל היותר שלושה חודשים עד להחזרת העוברים.

מה העלות הנדרשת לתהליך?

עלות מחזור תרומת ביציות בסביבות 28-30 אלף שח.
מרבית העלות היא על חשבון המטופלת . הביטוחים המשלימים בקופות החולים משתתפים בהחזר של כ 10000 שח לטפול עד למקסימום של  שני מחזורי טפול להולדת ילד ראשון ושני. במקרים בהם יש כבר שני ילדים אין השתתפות של הביטוח המשלים בתהליך. ביטוחי בריאות פרטיים משתתפים לעתים במימון התהליך. יש לבדוק זאת מול החברה המבטחת.

שאלות שכיחות: